Бібліотека перетворилася на безкоштовний коворкінг

Книгарні стрімко втрачають відвідувачів через зменшення популярності друкованих книг – ми все більше читаємо за допомогою різноманітних ганжетів. Закривати бібліотеки? Ні, трансформувати, створювати нові сервіси! Павло Зур’ян у блозі «Антикафе як спосіб життя» в рамках проекту «100 антикафе за 360 днів» поглянув на звичайну бібліотеку у нецентральному районі Києва як на… безкоштовний коворкінг!

Словосполучення «коворкінг в Києві» викликає однозначні асоціації – відкритий простір (зазвичай в лофт-стилі), багато столів, стільці, міні-кухня, офісна інфраструктура. Але насправді co-working – це просто місце для колективної роботи. А ось де воно буде – в сучасному бізнес-центрі або у звичайній громадській бібліотеці, не настільки важливо. Тим більше, що у другого варіанту може бути набагато більше переваг, ніж у першого.

Місце є

Інтернет, робочі місця, грамотно організоване освітлення, спокійна, робоча обстановка. Що ще потрібно фрилансеру для щастя? А, так, і щоб все це – безкоштовно. Радійте до плішини, все це реально. Приклади? Їх є у мене. Бібліотека імені Івана Франка – чим не варіант хорошого коворкінгу в Києві? Я чесно відпрацював тут і готовий поділитися цінною інформацією з тими, хто шукає простір для спільної діяльності.

Концепція

З концептуальної точки зору нічого нового за час існування бібліотек не помінялося. Тут беруть книги і читають. Особливість бібліотеки імені Франка – в наявності інтернету. А ще тут проводяться різні заходи – літературні читання, зустрічі з письменниками, тренінги. І це радує.

Аудиторія

Багато школярів, які приходять в бібліотеку, щоб посерфити в мережі або просто протусіть в теплі, якщо на вулиці холодно. І це не найгірший варіант прогулу, маю я вам сказати :) Люди зрілого віку – переважно 35-40 +. Приходять сюди і пенсіонери. Якщо ви шукаєте безкоштовний коворкінг в Києві, то місце це з погляду аудиторії дуже навіть нічого. Ніхто не шумить, матом не лається, по голові не ходить.

Простір

Виглядає невигадливо. Звичайний читальний зал радянської епохи – кілька рядів столів зі стільцями в приміщенні близько 100 квадратів. Є закуток з книжковими полицями і бюстом великого українського письменника. Всього тут, до речі, приблизно 78000 книг. Багато сучасної поезії та прози, періодики для дітей і дорослих.

Час роботи

Працює наш «коворкінг» у Києві за стандартним для бібліотек графіком – з 12.30 до 20.00. У суботу та неділю читальний зал відкривається в 11, а закривається в 6 вечора.

Де знаходиться безкоштовний «коворкінг» в Києві?

Адреса бібліотеки: Київ, вул. Кирилівська (кол. Фрунзе), 117. Це перший поверх, вхід з боку фасаду. Запаркуватися – без проблем, де завгодно і зручно. Не центр, все-таки... З громадського транспорту тут ходять тролейбуси №№6, 18, 25, 28, 33 і трамваї №№11,12,19. Найближче метро – «Петрівка». Якщо маршруткою, хвилин 10-15 добиратися. Зупинка – «вул. Рилєєва ».

Що і де поїсти?

У бібліотечному читальному залі є не прийнято. Тому замовити їжу з доставкою сюди не вийде. Можна, звичайно, принести з собою і потайки з'їсти бутерброд під столом, але цей варіант для любителів гострих відчуттів. Стало бути, за прохарчуванням доведеться виходити на вулицю.

Куренівка – район незвичайний. Чи не спальник у звичному розумінні цього слова, але і до центру далеко. Останнім часом він активно розвивається, забудовується. З'являються і харчувальні заклади умовно «пристойного» рівня. З того, що можна порадити без шкоди для своєї карми: кафе-кондитерська Мавка на розі Петропавлівської і Копиловській вулиць. Там не тільки солодке, пообідати теж можна.

Бліц відповіді на дуже важливі питання:

Для людей з тваринами: не дуже, так само як і в інших коворкінг Києва. Живність краще залишати вдома.

Для велосипедистів: спеціальної паркування для великов немає, але всередині є небагато місця. На вулиці велосипед можна пристебнути до поручнів сходів, наприклад.

Для спортсменів: у бібліотеці спортсменам робити нічого :) А якщо серйозно, то в Куренівський парк, що навпроти, нещодавно відкрився Спортлайф. Так що при бажанні позайматися є де.

Для людей з обмеженими можливостями: відмінно! Пандус, перший поверх, без порогів.

Для дітей: ні, тут бібліотека доросла. Ігор немає, СПС - теж;) інтернет, хіба що ...

Підводимо риску

Все, що потрібно для фріланса в бібліотеці є – ті ж стільці, столи, інтернет. Тут тепло і ще можна книжки брати читати. Чим вона відрізняється від стандартного коворкінгу в Києві? Час – 12.30 працювати з влаштовує не всіх. Ще немає чаю, кави, меблі. Інтер'єр досить аскетичний. Але ж дарованому коневі в зуби не дивляться. Ви бачили, щоб хоч один коворкінг в Києві працював безкоштовно? То-то ж!

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.