5 простих варшавських рішень для Києва

Ще на початку двохтисячних Варшава мала вигляд сірого пострадянського міста з запущеним міським середовищем.  Старий громадський транспорт, незручні підземні переходи, відсутність безбар'єрного середовища. Словом, столиця Польщі була не надто комфортним містом.

Однак, після інтеграції країни до ЄС, зміни розпочались не лише в економіці держави, але й у міському просторі.

Звичайно, для побудови людиноцентричного міста витратили мільйони євро. Однак, є прості рішення (деякі  запозичила Варшава в інших міст), які зможуть швидко і, головне, ефективно покращити міське середовище.

Рішення 1

Облаштувати усі пішохідні переходи спеціальною тактильною плиткою для людей з порушенням зору.

Простий крок для побудови безбар'єрного середовища, який використали чимало міст у світі. За лініями на плитці люди з порушенням зору орієнтуються у напрямку руху. Крім цього такою плиткою вкладають місця пониження тротуару до рівня дороги.

 

Рішення 2

Упорядкувати кольорову гамму тротуарів (так званих фемів).

Майже усі тротуари у Варшаві вимощені сірою плиткою, велодоріжки - червоною або жовтою (яскравий колір - сигнал підвищеної небезпеки, у цьому випадку - руху роверів, який є швидшим за пішохідний). Тут не побачиш вишиванок чи шашечок. Не має алей з колористикою "вирвиоко". Усе уніфіковано. Це створює додатковий комфорт у місті.

 

Рішення 3

Однакове забарвлення громадського транспорту.

 

Подібно до тротуарів, у Варшаві позбулися різнокольорового громадського транспорту. Нині трамваї і автобуси мають помаранчево-червоне забарвлення. Таким чином, створено бренд-стиль для ГТ. У випадку з Києвом, можна використати дві кольорові гамми. Першу для тролейбусів, трамваїв і автобусів "Київпастрансу", іншу - для транспортних засобів, які працюють у режимі таксомотору. До речі, прецедент уніфікації кольорової гамми громадського транспорту уже є в Україні. ГТ "перефарбували" у Вінниці.

 

Рішення 4

Створення міської навігації

Карти, карти і ще раз карти. Мапи є надійним помічником в орієнтуванні у міському просторі. У Варшаві це зрозуміли давно. Майже всі зупинки громадського транспорту облаштовані мапами. Використовують як загальні карти міста, так і конкретної місцевості. Крім цього, схеми розміщені і у рухомих одиницях. У польській столиці влаштовані також туристичні карти по місту. Їх чимало. Разом з направляючими - це є системою міської навігації.

 

Рішення 5

Використання ліхтарів на сонячних батареях для освітлення міста

Чимало зелених зон Варшави освітлюється завдяки енергії сонця. Навіть взимку. Такі ліхтарі дорожчі, ніж звичайні. Однак, електроенергії додаткової майже не потребують (лише коли фотоелементи у снігу; втім, він там не залежується - з панелей його прибирають під час розчищення алей). З таким режимом роботи "сонячні ліхтарі" окупляться  за 5 років.

Ці прості рішення допомогли поліпшити міське середовище Варшави. Підійдуть вони і для українських міст, зокрема, для Києва. Головне в цьому - бажання і готовність керівництва міста змінювати урбан-простір. 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.