Дієта для машин

На відміну від людських дієт, обирати які треба з обережністю, популярна в США дорожня дієта практично не має протипоказань і побічних ефектів.
До недавнього часу американські міста проектувалися так, щоб забезпечити безперешкодний проїзд для автомобілів. Але тепер політики і проектувальники все частіше замислюються про зручність та безпеку пішоходів. Вулиці змінюються. В Америці цей процес отримав назву «дорожньої дієти». І так само як людська дієта дорожня дієта має кілька різновидів. Урбаніст Джефф Спік разом з графіком Спенсером Бумхауером вирішили показати чотири типи дорожньої дієти - зняли  відео і зробили ілюстрації, які супроводили докладними коментарями.

Дві смуги замість трьох

Пропозиція для трьохсмугових односторонніх вулиць з паркуванням по обидва боки. Спік пропонує прибрати одну зі смуг і трохи звузити парковку, а вивільненіий простір віддати під двосторонню велосипедну смугу. Подібна реорганізація руху на одній з вулиць Брукліна дозволила знизити швидкість машин на на 77%, а число аварій на 63%. При цьому пропускна здатність вулиці і загальний час в дорозі для автомобілістів залишився на колишньому рівні.

Три смуги замість чотирьох

Найпопулярніший в США варіант дієти, коли двостороння вулиця з двома смугами в кожному напрямку перетворюється в трисмугову. Смуга по середині резервується для тих, хто йде на лівий поворот. Простір, що залишився можна використати на створення велосмуг, розширення тротуарів або організацію виділених смуг для громадського транспорту. У 2013 в 17 містах було проведено дослідження вулиць, реконструйованих за таким принципом. Виявилося, що в малих містах цей варіант дорожньої дієти знижує аварійність на дорогах на 47%, а в великих на 19%. Зниження пропускної спроможності вулиць ні в одному з випадків виявлено не було.

Велодоріжки замість велосмуг

Велосмуги - це добре, але велодоріжки, де велосипедисти відокремлені від потоку машин, - ще краще. При цьому вони не вимагають додаткового простору. В попередьому прикладі велосмуги йдуть впритул до автомобільних смуг. Але якщо зрушити парковку від краю дороги і передбачити буферну зону, вийде більш безпечна двостороння велодоріжка.

Вузькі смуги замість широких

Багато американських доріг побудовані і розмічені з розрахунку 12 футів (3,6 м) на смугу. Вважається, що у таких смуг вище пропускна здатність. У реальності ж вони ведуть до збільшення швидкості і, як наслідок, аварійності. Тому Спік рекомендує звужувати з 10 футів (3 м) - вивільнених 4-х футів місця якраз буде достатньо для організації велосмуги.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.