Новий житловий квартал у Польщі

У розвинених країнах Європи вже давно відмовляються від спорудження висотних житлових будівель – навпаки, справді комфортними вважаються квартали малоповерхових будівель з затишними подвір’ями і детально продуманою інфраструктурою.

Арт-директор Інституту розвитку міста Одеса Костянтин Ємельянов на своїй сторінці у фейсбуці публікує фото одного з нових кварталів у Польщі та розмірковує над якістю житла в Україні та за кордоном:

«Часом, друзі мене запитують, чому я ще не купив квартиру в новобудові, адже стільки хороших можливостей і ціни розумнні. Ні в житті я не вкладу свої гроші в цю зневіру. Уміння проектувати житлові квартали з урахуванням людського масштабу, напевно, ключовий фактор для мене в ремеслі архітектора.

Польща відірвалася від України в контексті будівництва нових житлових районів, я вважаю, на років 20. Тут є чітке розуміння, того, що існувати в панельних будинках з 6 парадними по 12 поверхів неможливо і практично скрізь віддають перевагу низької забудові (5-6 поверхів) , відкритих просторів.

Двори засаджують морозостійкими рослинами, які не дадуть перетворитися території взимку в сірий неживий пустир. Цілі райони обслуговують приватні комунальні підприємства, давно вирішені питання парковок і вигулу собак. Кожен будинок має свій затишний внутрішній двір, але зона комфорту мешканців не обмежується килимком вхідних дверей і навіть дворовим простором. Жителі, які купують таке житло - вимогливі до себе і до свого житла.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.