Система паркування у Ризі

Це – Маріс! Паркувальний контролер у столиці Латвії – Ризі! Його робота – не брати гроші в руки від водіїв, не видавати фіктивні квитанції, з фіктивних касових апаратів, не бігати за порушниками з криками: "Ви ж не заплатили, а тікаєте". Його робота – просто перевіряти наявність квитанцій під лобовим склом та стежити за часом паркування.

Про досвід паркування у столиці Латвії на своїй сторінці у фейсбуці розповідає Kostyantyn Andriyuk, мешканець українського міста Радивилів.

У Маріса, як і в його керівництва, від мене жодних секретів, показують як працює паркувальна система контролю у Латвії!

Роботу латвійський паркувальний контролер починає з . . . перевірки паркомата. Перевіряється – ВСЕ, чи приймає паркомат купюри, монети, чи приймає кредитні картки. У Маріса є навіть спеціальна тестова кредитка, видана йому на роботі. Робиться це для того, щоб порушник не міг апелювати, мовляв я не винен, бо паркомат не видав мені чек. Із робочих інструментів у Маріса – мобільний телефон-смартфон + акумулятор, мобільний wifi-роутер і звичайно – штрафні квитанції.

Якщо квитанції під лобовим склом немає, значить оплату здійснено по мобільному. Маріс заходить в систему свого мобільного, знаходить номер і перевіряє час паркування.

Знайшовши порушника контролер не поспішає і НЕ МАЄ ПРАВА ОДРАЗУ його штрафувати. Маріс робить фотографію, світлина потрапляє в спеціальну систему робочу програму телефона і від цього моменту розпочинається зворотній 5-ти хвилинний відлік часу. Тобто, в порушника є ще 5 хвилин, щоб встигнути і продовжити оплату. А тим часом, Маріс часу не гає, крокує далі, перевіряючи наступних. 5 хвилин вичерпано, Маріс робить ще одну світлину і лише тоді система ДОЗВОЛЯЄ йому виписувати штраф. Навіть якщо власник авто в цей момент повернеться, навіть якщо проситиме не виписувати йому штраф, навіть якщо він виявиться кумом, братом, сватом, внучатим племінником для Маріса – відпустити без штрафу його, той вже не має права! Комп’ютерна система вже зафіксувала фото, відтак не виписування штрафу, для Маріса, кваліфікуватиметься, як корупція. 

Ніяких нудних писанин, лише – номер, марка автівки, час і місце паркування. Квитанція у поліетиленовий пакет (захист від дощу) – все! 

На оформлення квитанції для авта, яке запарковане з квитанцією часу – хвилина! На авто, запарковане з оплатою по мобільному – півтори хвилини!

Штраф за протерміноване паркування в центрі Риги – 12 євро!

Ніяких контактів з водіями, ніяких сварок, суперечок. Хочеш сперечатися, вперед у муніципалітет! Всі світлини Маріса, та його колег, зберігаються тривалий час на спеціальному сервері. Всі пересування Маріса фіксуються за допомогою GPS в його ж робочому мобільному. Всі маршрути Маріса фіксовані і йому заборонено відхилятися від них. Ба більше, за роботою латвійських паркувальних контролерів стежать представники муніципальної служби безпеки з вікон немаркованих авто. Звісно, не постійно, але стежать. І Маріс, як і решта, про це знають, тому жодних думок про корупцію та хабарництво в їхніх головах навіть не з’являється!

Ну і на додачі – родзинку вам всім, наші українські автолюбителі!

На П’ЯТИМІЛЬЙОННИЙ Київ – 87 паркоматів. Нагадую, лише паркомати є офіційним та законним місцем оплати за паркування! Уточнення: за часів мерства Кличка, не з’явилося ЖОДНОГО нового паркомата! На 700 тисячну Ригу – 260 паркоматів! 260, Карл!!!!!!!

Щороку, ЧИСТИЙ прибуток з паркування приносить владі Риги – МІЛЬЙОН ЄВРО! А рік тому муніципалітет Риги вирішив підняти оплату за паркування в центрі і навколо центру міста. Ви думаєте, це пов’язано з банальним бажанням заробити? Я вас розчарую, в Ризі просто хочуть, такими цінами, видушити автівки з центру міста і пересадити мешканців на громадський транспорт а ще краще на велосипеди.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.