Озеленення житлових кварталів у Фінляндії

У Гельсінкі до озеленення прибудинкових територій ставляться дуже ретельно – використовуючи і дерева, і чагарники, і ліани, у житлових кварталах створюють справжні зелені оази, які можуть конкурувати з парками та скверами.

Ірина Саватеєєва, мешканка Москви родом з Миколаєва, колишня журналістка, а зараз – спів засновниця компанії «Питомник Саватєєвих» на своїй сторінці у фейсбуці розповіла про принципи озеленення у Фінляндії на прикладі нещодавно збудованого житлового мікрорайону в Гельсінкі.

1. У містах дуже багато рослин. Схоже, забудовники розуміють: для того, щоб квадратні метри були придатні для життя, вони повинні потопати в зелені.

2. Рослини висаджуються вже немаленькі і якісні. Коли їх висаджують, вони відразу ж створюють відчуття обжитого затишного простору.

3. Всі посадки робляться не просто так, не тому, що "художнику від ландшафту" саме ці кущі-квіти захотілося, видно, що при проектуванні завжди вирішуються певні завдання - екологічні, утилітарні, естетичні ...

4. У міському озелененні з великим відривом переважають дерева і чагарники, до того ж тон тут задають листяні породи. Є й хвойні: ялини, їли, псевдотсуги, ялиці, сосни, але листяних набагато більше.

5. Досить широко використовуються ліани і злаки.

6. При проектуванні дуже професійно вирішується тема співвіднесення обсягів – міського простору і масивів посадок. Тут неможливо побачити жалюгідну картину: безмежний газон з сиротливою клумбою з пари чахлих туй, трьох почервонілих від сорому барбарисів і жовтого - вирви око! - пожухлогои пузиреплодника... На обширних відкритих просторах – масиви дерев великими группами, на вузьких вулицях – ряди колоновидних тополь, дубів, вільхи, у дворах – групи посадок, співвіднесені з простором двору. Видно, що з простором працювали профі.

7. Колір – окрема тема. Ніякої канарково-строкатості! Ніяких "веселеньких картинок"! Або – насичені кольори, які чітко контрастують (або перегукуються) з холодною міською естетикою (скло-бетон-цегла-залізо) ... Або – м'які поєднання двох-трьох кольорів, ніякої кричучої агресії.

8. І ще одна окрема тема – чагарники. Тільки – масиви! Або – огорожі. Ніяких жалюгідних різномастих пучків, що намагаються вижити у глухому газоні! Власне, часто чагарники роль газону і виконують: висаджуються суцільним покривом. Відразу кілька зайців так вбивають: мінімальний догляд; масиви чагарників ефектно виконують роль своєрідних архітектурних об'єктів всередині міського простору; екологія ... Так, і ось ще що: посадками чагарників всюди прикрита земля. У підсумку у дворах – ні бруду, ні пилу, адже відкритої землі немає.

9. Важливо: міський простір активно насичений зонами для відпочинку та спорту, дитячими майданчиками, малими архітектурними формами. Особливо – арками, навісами, перголами, що створює в місті особливий затишок.

Загалом місто створює відчуття комфорту, тут люди, які створювали цей простір, робили все для того, аби місто стало затишним, місцем для життя.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.