Спільна колія метро і трамваю: досвід Осло

Сьогоднішня "стаття" буде про Осло. Тут змогли реалізувати рух трамваїв та поїздів метрополітену на одній спільній ділянці. Мова йде про трамвайний маршрут 13 та лінію метро 3. Про це розповів Олександр Климчук. Спільна ділянка довжиною більше 2 кілометрів та має 2 спільні зупинки, Jar та Bekkestua. Одну станцію метро Ringstabekk трамваї проходять без зупинки. Станція Bekkestua для трамвая є кінцевою, на цій станції також розташований автобусний термінал та паркінг.

1. Поїзд метро Siemens MX3000 їде спільною ділянкою, добре видно контактну мережу трамвая та 3тю контактну рейку для поїздів метро.

2. Поїзд метро та трамвайний вагон SL95 на станції Jar. Добре видно різницю в габаритах між метро шириною 3.16 метра та трамваєм шириною 2.65 метра.

3. "Трамвайна" частина станції Jar. Так як трамвай має низький рівень підлоги та меншу ширину, то для нього тут побудували 2 бокові колії та низькі платформи.

4.

5. Метро та трамвай на станції Jar.

6.

7.

8. Ось так виглядає станція метро Jar з трамвайної зупинки.

9. А це вже фото з більш цікавої станції Bekkestua. Якщо придивитись, то видно як трамвай їде в гору, це зроблено для того, щоб платформи метро та трамвая були однієї висоти.

10. Трамвай на кінцевій. Так як лінія не має розворотного кільця, то тут можуть використовуватись тільки двохсторонні трамваї SL95.

11. Посадка в метро та трамвай з однієї платформи

12. На даний момент трамваї лінії 13 ходять з тактом в 20 хвилин, а метро з тактом в 15 хвилин.

13. 

14. Трамваї SL95 виробництва італійської компанії AnsaldoBreda поставлялись з 1999 по 2004. Хоча трамваї замовили ще в 1995 році, а поставки планували з 1997 по 1998 рік, але через велику кількість проблем все дуже сильно затягнулось, трамваї були дуже шумні, замерзали взимку та були проблеми з корозією. Також є нарікання на велику вагу.

15. Інтер'єр трамвая SL95.

16.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.