Незвичайні архітектурні споруди, які варто побачити

Один з головних пунктів будь-якої подорожі - знайомство з культурою та архітектурою нової країни, міста. Єгипетські піраміди, Ейфелева вежа, Статуя Свободи - це must-visit в будь-якій туристичній програміДля тих, хто хоче чогось більш цікавого Property Times підібрав кілька міст з незвичайною архітектурою.
 
Школа мистецтв, дизайну і комунікацій в Сінгапурі
 
Сінгапур відомий своїми нестандартними підходами до архітектури - чого вартий Art-Science Museum, Міст Хеликс, готель Marina Bay Sands. Сінгапур по праву називають містом майбутнього, настільки футуристичною здається його архітектура, при цьому дивним чином всі «неземні» об'єкти органічно вписуються в звичні нам земні пейзажі, доповнюючи і вигідно підкреслюючи ландшафт.
 
Особливо яскраво ця тенденція простежується в будівлі Школи мистецтв, дизайну і комунікацій в Сінгапурі. Школа мистецтв - це не просто архітектурний об'єкт, це частина ландшафту. Її зелений дах, скоріше, нагадує горбисту місцевість. Така кількість зелені вимагає величезної кількості води для зрошення, дбайливі сінгапурці вирішили це питання, пристосувавши схили даху для збору дощової води.
 
 
Для освітлення аудиторій хвилі достатньо сонячного світла, що рівномірно розподіляється в приміщеннях завдяки скляним стінам.
Скло, бетон і природа склали унікальний ансамбль, з яким обов'язково варто познайомитися, якщо ви опинитесь в Сінгапурі.
 
Житловий комплекс Bosco Verticale в Мілані
 
Ще один вдалий проект еко-архітектури - житловий комплекс Bosco Verticale в Мілані. Він являє собою дві вежі 110 і 76 метрів у висоту. Унікальне архітектурне рішення майстерні Стефано Боері дозволило перетворити багатоярусні вежі в справжній ліс серед міських джунглів. Bosco Verticale прикрашають 900 дерев висотою до 9 метрів і близько 2000 кущів та квітів. Рослини були ретельно підібрані в залежності від висоти і сторони світу, з якої вони висаджені.
 
 
Цей комплекс - не тільки зелене прикраса міста, а й джерело кисню, який виробляють зелені насадження.
 
Кунстхаус в Граці
 
Музей і галерея сучасного мистецтва під назвою Кунстхаус в місті Грац в Австрії здатний шокувати непідготовленого відвідувача. «Дружній інопланетянин», як його ласкаво називають, перевершує навіть найсміливіші уявлення про футуристичний об'єкт. Якимось неймовірним чином авторам проекту - лондонським архітекторам Пітеру Куку і Коліну Фурньє - вдалося органічно вписати в існуючу традиційну австрійську забудову цю залізобетонну конструкцію, облицьовану сіро-блакитними пластиковими панелями. Вмонтовані під акрилове скло фасаду потужні люмінесцентні лампи дозволяють виводити на стіни текст або просту графіку, що надає будівлі ще більше футуристичності.
 
 
Музей музики в Сіетлі
 
Experience Music Project воістину можна вважати одним з найдивовижніших споруд в світі. Музей музики - не просто унікальна з архітектурної точки зору будівля, цікава ще й історія її створення. Пол Аллен, співзасновник Microsoft, став ініціатором цього проекту, музей присвячений творчості великого рок-музиканта Джимі Хендрікса. Над розробкою Experience Music Project працював один з найбільш харизматичних архітекторів США Френк Гері. В результаті світ побачив неймовірну споруду у вигляді хвиль з нержавіючої сталі та алюмінію, фарбованої в відтінки фіолетового, золотого та срібного. Пластичність форм, за задумом авторів, передає енергію музики.
 
 
Якщо вже вам пощастить бути в Сіетлі, обов'язково знайдіть час відвідати цей музей, він вразить вас не тільки зовнішніми формами, а й експозиціями, представленими під його дахом.
 
Сонячна піч в Одейо
 
На південному заході Франції, недалеко від міста Фон-Ромё-Одейо, розташована незвичайна споруда, про призначення якої навряд чи можна здогадатися по зовнішньому вигляду. Це величезна сонячна піч, що складається з 10 000 увігнутих дзеркал, які фокусують сонячні промені на крихітну поверхню в 40 см, в результаті чого в цьому місці температура досягає 3500 ° C. За допомогою цієї печі генерують електроенергію, плавлять сталь і навіть створюють водневе паливо.
 
 
Примітно, що такий незвичайний об'єкт був створений ще в 70-і роки минулого століття, але навіть після стількох років футуристичність печі продовжує приваблювати туристів.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.