Гіпердемократія - новий термін в архітектурі

Гіпердемократічним архітектори COBE і Vilhelm Lauritzen назвали житловий проект Krøyers Plads в Копенгагені.
Новий термін швидко розтиражували провідні ЗМІ, хоча архітектори придумали його, тільки щоб затвердити проект на складній ділянці.
 
Про проект розповідає інтернет видання arch:speech
 
Живописна ділянка в центрі Копенгагену була порожньою 10 років: проекти нового житлового комплексу відхиляли то влада, то місцеві жителі. Портовий район вважається місцевою визначною пам'яткою, і зіпсувати набережну з будинками XVII століття, уздовж яких колись ходив сам Андерсен, влада не вирішувалась. Всього з 2006 року не затвердили п'ять концепцій. Жителям не сподобався навіть проект зоряного Ван Егрегаата, який пропонував побудувати шість гострих скляних висоток.
А ось проект данського бюро всім і відразу припав до душі. Архітектори запропонували комплекс з трьох будинків під гаслом загадкової гіпердемократичної архітектури. Складний термін вразив і місто, і жителів. Архітектори ж просто вигадали його, щоб донести простою мовою основну ідею проекту - уважне ставлення до оточення. 
 
Три головні тези комлексу.
 
Увага до забудови
 
Архітекторам було важливо підкреслити багатовікову історію Нюхавну і зберегти сформований вигляд забудови. Габарити нових будинків повторюють розміри сусідніх історичних складів. Два будинки продовжують лінію старих будівель, які паралельні береговій лінії, а третій корпус COBE ставлять перпендикулярно. Він замикає вулицю і додає місцю нову функцію - площа.
 
 
 
 
Увага до жителів
 
Щоб реалізувати проект, архітектори звернулися до жителів сусідніх будинків: архітектори радилися з городянами з приводу висотності та оздоблювальних матеріалів нових будівель. COBE і Vilhelm Lauritzen звернулися до принципу співпроектування. Цей метод допоміг зпавоювати прихильність жителів до проекту і пояснити деталі концепції.
 
 
 
 
Увага до серидовища
 
Krøyers Plads - приклад того, як грамотно «вписати» сучасний об'єкт в історичну забудову. Для того, щоб знайти вдалий баланс, архітектори не винаходили нову типологію: вони переосмислили існуючу. За основу автори взяли структуру фасадів історичних складів, перший поверх віддали під торгівлю, а дахи зробили багатокутними. «" Складені "дахи і загальна ваговитість конструкції створили діалог між старим і новим», - пояснює засновник COBE Ден Стуббергаард.
 
 
 
 
З увагою розібралися, але що робити з архітектурною гіпердемократією
 
Сам термін «гіпердемократія» ввів іспанський філософ Ортега-і-Гассет. Для нього це був синонім абсолютної влади народу, який завжди вважає себе правим - навіть якщо об'єктивно це не так. Настільки радикальною архітектура навряд чи стане, але можна погодитись, що гіпердемократія в професії - це постійний пошук компромісу. На рівні замовника, міста, влади, жителів, окремих деталей.
 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.