ДАІ розчистить мінські двори від автомобілів

Для початку, правда не всі, а тільки 15 дворів в рамках пілотного проекту, про це розповідають Naviny.by
У 2017 році в 15 дворах Мінська буде реалізовано пілотний проект реконструкції дворових територій.
Про це заявив 30 листопада начальник технічних засобів і систем ДАІ ГУВС Мінміськвиконкому Дмитро Навої.
 
За його словами, головне завдання проекту - поліпшити видимість у дворах, прибравши з них автомобілі, щоб знизити ризик для пішоходів.
 
«Ми спробуємо в зонах виходу з дитячих майданчиків, з під'їздів, пішохідних доріжок забезпечити видимість для пішоходів і автомобілістів,
щоб не було все заставлено машинами, які цю видимість знижують, - сказав він. - І особливо не видно через припарковані машини дітей,
які можуть вибігати на проїжджу частину, наприклад, за м'ячем».
 
За словами представника ДАІ, зараз інспекція у співпраці з адміністраціями 9 районів столиці починає проектувати ці 15 дворів,
які розташовані на шляху дітей до школи.
 
«Йдуть дуже серйозні дебати, тому що в першу чергу немає розуміння, що автомобіль потрібно витіснити з двору, - зазначив Навої.
- Переважає думка: «я хочу на своєму авто в'їхати прямо в під'їзд»
 
Крім того, на цих 15 дворових територіях будуть огороджені дитячі майданчики.
 
Навої підкреслив, що в цій роботі найбільша проблема - узгодження плану дій з адміністраціями, домоуправліннями, які посилаються на невдоволення мешканців прийнятими заходами щодо витіснення авто з дворів.
 
 
Заходи реалізуються в рамках міської концепції забезпечення безпеки дорожнього руху «Добра дорога» на 2016-2020 роки.
Мета програми - запобігання загибелі на дорогах дітей, а також зниження числа загиблих в дорожньому русі на 60%.
 
Також Навої розповів ще про один пілотний проекті в рамках концепції. У 2017 році в мікрорайоні Сухарева на 16 об'єктах в тестовому режимі працюватимуть «розумні» світлофори визнаної голландської системи inflow.
 
«До кінця року ми обладнаємо цими світлофорами чотири об'єкти, в першому кварталі наступного року встановимо інші, - сказав він.
- Тестувати систему ми будемо протягом двох років».
 
Принцип роботи розумного світлофора - аналізувати і розподіляти пріоритети дорожнього руху всіх його учасників, тим самим його оптимізувати.
 
Крім того, програмою на наступний рік заплановано встановити на МКАД додаткові 17 камер фотофіксації, підвищити швидкісний режим на ділянках,
обладнаних огорожами, а також продовжити установку огорож.
 
До 2020 року на аварійно-небезпечних ділянках доріг Мінська встановлять «засоби заспокоєння руху» - острівці безпеки і звуження проїзної частини, зазначив представник ДАІ.
Покращиться освітленість вулиць. Для досягнення поставлених завдань буде застосовуватися досвід кращих світових зразків з безпеки руху - Берліна, Відня і Стокгольма, заявив фахівець.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.