Як у столиці Австрії реконструюють старі будники у зоні ЮНЕСКО

У Відні заборонено нове будівництво в центрі міста. Єдина можливість для девелоперів пропонувати нові проекти – реконструювати старі будинки і адміністративні будівлі.

В історичній частині Відня нове будівництво практично неможливе, оскільки весь центр австрійської столиці занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і його зовнішній вигляд охороняється державою. Нове будівництво дозволено тільки на місці об'єктів, зведених в середині минулого століття, – вони не становлять історичної та архітектурної цінності. Про це у травні 2016 року розповів сайт http://realty.rbc.ru/articles/10/05/2016/562950000765185.shtml .

Оскільки потреба в якісному житло преміального рівня в центральній частині міста є як серед австрійців, так і іноземців, девелоперам залишається лише реконструкція, розповіли «РБК-Нерухомості» в австрійській брокерської компанії Otto Immobolien (в асоціації з міжнародною консалтинговою компанією Knight Frank).

За словами Річарда Буксбаума з Отто Immobolien, інвестори скуповують квартири в старих будинках у власників, реконструюють під преміальні апартаменти і реалізують їх ринку. Але найбільш цікаві та рентабельні проекти для девелоперів та інвесторів – це покупка колишніх адміністративних будівель і перебудова їх в елітні житлові комплекси, розповів він. Редакція «РБК-Нерухомість» зібрала останні приклади реконструкції старих будівель в центрі Відня.

AT Telegraphenamnt

Адреса: Borzenplatz, 1

У центрі Відня влітку нинішнього року розпочнеться реконструкція будівлі Центрального телеграфу, яке було побудовано ще в XIX столітті за часів Австрійської імперії. Телеграф функціонував в цій історичній споруді до початку 2000-х років, потім будівля пустувала. Тільки недавно влада Відня провела конкурс з продажу колишнього телеграфу. Новий власник планує його реконструювати і перетворити в комплекс елітних апартаментів. Реконструкція займе 16-18 місяців.

На першому поверсі нового елітного комплексу розмістяться офісні, торгові приміщення і ресепшен. Всього в колишньому телеграфі буде 39 апартаментів. Останній поверх має високі стелі (7 м), тому забудовник планує розмістити там шість дворівневих апартаментів. Дах також задумано зробити житлової – так створять шість мансард. У підземному поверсі передбачена парковка на 60 машин.

Представники компанії поки не називають початкову вартість квартир в елітному комплексі, оскільки продажі ще не почалися. Однак, за оцінкою компанії Knight Frank, сьогодні вартість квадратного метра в центральних районах Відня починається від € 7-12 тис.

 

Das Hamerling

Адреса: Krotenthallergrasse, 3

Історична будівля колишнього Імператорського картографічного інституту навпроти парку Hamerling в центрі Відня переробили в елітні апартаменти. Реконструкція будівлі поруч з Йозефштадт завершилася в минулому році. На першому поверсі елітного комплексу розташовані велике лобі з ресепшен, ресторан для жителів комплексу, медичний центр і спортзал. Комплекс розділений на дві частини: в одній є апартаменти на продаж і в оренду, в другій можна придбати сервісні апартаменти, де клієнтам пропонується повне медичне обслуговування. В австрійській ріелторській компанії Otto Immobolien (в асоціації з Knight Frank) кореспонденту «РБК-Нерухомості» пояснили, що такі сервісні апартаменти з повним обслуговуванням і медичним сервісом затребувані на Заході серед заможних пенсіонерів.

На даний момент у продажу в Das Hamerling 18 пентхаусів з великими відкритими терасами. Їх вартість починається від € 1,5 млн, загальна житлова площа більше 130 кв. м, а тераси від 30 кв. м. Всі пентхауси продаються з обробкою і меблюванням.

 

Gonzagagasse

Адреса: Gonzagagasse, 12

Група приватних інвесторів в цьому році завершила реконструкцію колишнього житлового будинку довоєнної побудови на Гонзагагассе недалеко від головної площі Відня і собору Святого Штефана. Частина апартаментів в комплексі розкуплена до завершення будівництва. На ринку є кілька пропозицій преміальних квартир від власників. Всі лоти продаються з повною обробкою і меблюванням. Наприклад, чотирикімнатна квартира з двома спальнями площею 155 кв. м пропонується за € 2,3 млн.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.