Міні-транспортно-пересадочні вузли: досвід Швейцарії

Одна з найголовніших ознак розвиненого громадського транспорту (ОТ), крім якості рухомого складу, рівня його технологічного і комфортного розвитку, – це міні транспортно-пересадочні вузлі (Міні-ТПВ). На думку московського жж-блогера Олександра Мостового, на сьогодні у Москві це одна з ключових проблем, і тут варто запозичити досвід країн, де у розробку міні-ТПВ вже вклали чимало часу і коштів – про це він розповідає у своєму пості Міні-транспортно-пересадочні вузли - необхідність Москви. Досвід Швейцарії.

Проблеми з інфраструктурою – стовпи посередині тротуару, незрозумілі будівельні або інфраструктурні споруди та інше сміття. Тут не те, що людині з обмеженими можливостями не пройти – здоровому великі ризики. Спостерігаючи все це, хочеться вивчити уздовж і поперек досягнення і стандарти розвинених країн.

Шлях пасажира пролягає таким чином, щоб пропустити його через якомога більшу кількість торгівлі, легальної або нелегальної, зрозуміло, на дуже велику відстань. Втрачається час, що в масштабах міста, очевидно, серйозно впливає на економічні втрати. Врахуємо, що при великих потоках людей все це набуває ще більшої проблеми – одні хочуть купити і зупиняються, перекриваючи дорогоцінний простір. При цьому в місті величезна кількість неживих вулиць, де суцільний фасад без єдиної двері, але ж там можна розташувати корисні торгові точки – кафешки, магазинчики.

Проблема не в керівниках, проблема в нас самих, тому що завжди знайдуться люди, які будуть спробують обгрунтувати, чому саме у нас необхідно так страждати і чому не можна брати досвід роботи тих країн, які вже витратили на розробку всього цього гігантські кошти. І «логіка» буде завжди однакова – то площа не та, то кількість людей не те, то погода, то гроші, то колір штанів і т.д.

Будь-які відмовки крім відповіді на одне питання: чому саме у нас треба страждати?

Подивимося, що і як потрібно робити. Як завжди звернемося до досвіду лідера в транспортній інфраструктурі, містобудуванні та комфорті – Швейцарії. На відміну від рухомого складу, вони використовують найбільш прості і елегантні, дешеві рішення (за винятком кращих і довговічних матеріалів). Компактність і максимальна архітектурна цілісність з районом – також одна з головних цілей даної роботи. У підсумку виходять чудові Міні-ТПУ

Суть ідеї Міні-ТПУ полягає в тому, що не треба створювати божевільних проектів з бетону і пластикових панелей в цілі поверхи, величезні території і т.д. Адже ці системи самі породжують пробки і незручність як для жителів, так і для пасажирів. Повністю відмовитися від зв'язку з торгівлею – ось головний критерій і запорука успішності цих компактних і максимально ефективних рішень.

Міні-ТПУ бувають різні, компактні центральні або зовсім невеликі і дуже дешеві. Головний сенс однаковий – просто приїхавши на перон з електрички пересісти в трамвай, тролейбус, автобус – ось і все! Для цього потрібна модернізація наземного транспорту, створення на базі ліній ЖД гілок S-Bahn за типом Берліна, Цюріха і т.д. Тобто не роз'єднувати залізничними шляхами райони, а, навпаки з'єднувати, підводити до них інший транспорт. Те ж саме стосується зв'язки «автобус \ трамвай \ тролейбус».

Подивимося на рішення Швейцарії в цьому питанні. Актуально і те, що і досвід Франції підтверджує її ефективність і працездатність, яка також взяла на озброєння цю систему.

Важлива архітектурна цілісність району і нових рішень. Подумайте, що було б, якби сюди встромили ТЦ з ТПВ. Але ж так все чудово, а також той факт, що міні-ТПВ розташовується прямо біля пішохідної зони в центрі. Тут з'єднуються шляху і зупинки трамвая, тролейбуса і автобуса. Все зручно – пересів, не замочивши ноги. Пересадка менше хвилини. На станції тільки найнеобхідніше – покажчики і автомати з продажу квитків. Ніякої реклами і торгівлі, це відволікає від пересадки і затягує час.

Дешеве і старе рішення в глибинці – приміська електричка і гібрид міського трамвая. Метра 4 напевно між ними, так?

Міні-ТПВ в Цюріху. Виконана в чудовій архітектурній формі – гармонія з містом, ніякого кічу. На ТПВ все найнеобхідніше, плюс невелика міське кафе (без веранд і іншого самозахоплення), туалет (з нержавійки, який легко мити і дезінфікувати спеціальною мийкою), квиткові автомати.

Урни, кафе, покажчики, карти, автомат з печивом, водичкою і цукерками. Ідеально.

Франція. Міська карта одного з міні-ТПВ. Все логічно і зрозуміло. Робили професіонали зі світовим досвідом.

Ось вона. Зручність для пасажирів, в місці трамвайної зупинки тротуар трохи піднімається, щоб підлога була на одному рівні з низькопідлоговим трамваєм. Зверніть увагу, дуже зручно для інвалідів, вони, як і мами з колясками, літні, їздять з комфортом, а не сидять вдома.

Трамвай і тролейбус.

Як і в Швейцарії – ніякої реклами і торгівлі. Тільки карта детальна з маршрутами. Зверху на зупинці яскрава маркування, щоб здалеку бачили маршрути на даній зупинці.

А це зручність посадки \ висадки в перерахованих країнах. Є і більш цікаві і сміливі архітектурні шедеври при будівництві міні-ТПВ в Швейцарії!

При будівництві інфраструктури в Швейцарії особливу роль надають створенню його без калюж. 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.