Демонтувати кондиціонери і антени з фасадів будівель зобов’язали казахстанців

За це порушення в новому КоАП передбачені чималі штрафи. Відділи архітектури і містобудування почали повідомляти казахстанців про необхідність демонтувати кондиціонери та супутникові антени з фасадів будівель, розташованих на магістральних і транзитних вулицях міст, про це 3 березня 2016 року повідомив сайт Zakon.kz.

Чиновники посилаються на наказ міністра національної економіки РК № 750 від 30 листопада 2015 року, яким затверджено нові Правила організації забудови та проходження дозвільних процедур у сфері будівництва. Він вступив в силу з 1 березня 2016 року.

Так, один з пунктів документа говорить, що при експлуатації об'єктів не допускається:

- Порушення архітектурного стилю будівлі, споруди, за винятком випадків, коли за заходом капітального ремонту та реконструкції будівлі або споруди передбачається комплексне оформлення фасаду в єдиному стилі із застосуванням ідентичних будівельних матеріалів;

- Розміщення кондиціонерів на фасадах багатоквартирних житлових будинків, розташованих на магістральних і транзитних вулицях міста, об'єктів історико-культурної спадщини, а також поверх архітектурних деталей, елементів декору, архітектурно-декоративного оздоблення або кріплення до них;

- Розміщення на фасадній частині багатоквартирних житлових та громадських будівель супутникових і ефірних приймальних пристроїв для прийому супутникового або ефірного сигналу операторів зв'язку або телерадіомовлення, які не мають ліцензію на поширення телерадіоканалів на території Республіки Казахстан, а також без погодження з місцевими виконавчими органами.

У той же час в повідомних листах вказується, що за порушення правил благоустрою (відмова зняти кондиціонери і неліцензійні антени) новий КоАП передбачає суттєві штрафи.

«Порушення правил благоустрою територій міст та населених пунктів, а також руйнування об'єктів інфраструктури, знищення і пошкодження зелених насаджень міст та населених пунктів – тягнуть за собою попередження або штраф на фізичних осіб в розмірі двадцяти МРП – 42 420 тенге = $123), на суб'єктів малого підприємництва та некомерційні організації – в розмірі тридцяти МРП (63 630 тг = $184), на суб'єктів середнього підприємництва – в розмірі сорока МРП (84 840 тг = $246), на суб'єктів великого підприємництва – в розмірі ста МРП (212 100 тг = $614) місячних розрахункових показників», – йдеться в кодексі.

Мінімальна заробітна платня у Казахстані складає 22 859 тг = $66, середня – 441 євро. https://finance.nur.kz/348417-srednyaya-zarplata-v-kazahstane-vyshe-chem-v-rossii-belarusi-i-azerbajdzhane.html
При цьому дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягнуть за собою штраф на фізичних осіб в розмірі тридцяти, на суб'єктів малого підприємництва та некомерційні організації – в розмірі сорока, на суб'єктів середнього підприємництва – в розмірі п'ятдесяти , на суб'єктів великого підприємництва – в розмірі трьохсот місячних розрахункових показників.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.