Паризькі автобусні зупинки

У 2015 році компанія JCDecaux замінила 1920 автобусних зупинок на павільйони нового зразка. Дизайн зупинок розробляло бюро Аурел. Автори дизайну хотіли зберегти історію Парижа, яка тісно пов'язана з біонічними вхідними групами паризького метро. Поезія міста звернула їх до мінімалістичному дизайну, який утворює конструктивний діалог між пам'яттю і сучасності. Париж – багатий рослинністю місто, надихнули авторів на створення зелених острівців, що зв'язують місто органічними формами з деревами на вулицях і бульварах. Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповідає Костянтин Ємельянов, арт-директор Інституту міста Одеси.

Було розроблено кілька типів зупинок і фурнітури для установки на вулицях різного типу. Де було достатньо місця, встановлювали напівзакриту зупинку з інформаційною стійкою, яка за своєю формою нагадувала стовбур дерева. На вузьких вулицях необхідні були відкриті вузькі павільйони з вмонтованою в дах стійкою. У місцях, де вкрай низький трафік і мало простору, обмежилися лише стійкою. На дахах встановлені сонячні батареї, які роблять зупинки незалежними і екологічними.

Звичайно ж, навігація, звичайно ж графік і розклад і, звичайно ж, освітлення. Примітно те, що на самій стійці ті маршрути, які вже закінчили свою роботу, перестають підсвічуватися. Оскільки в Парижі діє досить багато нічних маршрутів, то багато зупинки залишаються підсвіченими і кидаються в очі здалеку. Так само на торці зупинкового комплексу є USB-порт для підзарядки і голосове сповіщення по кожному з маршрутів. Натиснувши на відповідний маршрут, вам розкажуть коли прибуде найближчий автобус і за якими вулицями він рухається.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.