Привокзальна площа Вроцлава: перетворення

Перша річ, яка формує враження про будь-яке місто, коли приїздиш до нього потягом, це його вокзал та площа біля нього. Це той вішак, з якого починається місто, і у Львова з цим великі проблеми – з його привокзальної площі хочеться втекти якомога швидше. В Києві ситуація ще гірша і просто неможливо уявити собі людину, яка би без крайньої потреби добровільно вирішила провести свій час на площі перед вокзалом, просто так посидіти на лавочці зі стаканом кави. Але у світі зустрічаються і кардинально інші приклади. Про один з яких, привокзальну площу польського Вроцлава, розповідає львівський блогер Олександр Шутюк.

Ось так вроцлавський вокзал виглядає ввечері. Сама будівля була збудована у 1857 році. Площа замощена крупною безшовною плиткою, геометричний ритм якої розбавляють опуклі криволінійні газони. Ліхтарі, шикарні.

Ближче до вулиці висаджено кілька рядів дерев. Все, як книжка пише – ідеальні крони, металеві решітки, підсвітка. До речі, це платани. Праворуч за деревами видніється вхід до підземного паркінгу.

А тепер давайте краще роздивимося площу при денному світлі.

Площа була повністю реконструйована перед футбольним єврочемпіонатом 2012 року.

Захисна решітка з вмонтованим світильником.

Площа повністю пішохідна та закрита для автомобілів. Парковка на 200 машиномісць захована під землю. До слова, натрапив на статтю 2012 року, в якій йде мова про те, що через незручну тарифну політику вокзальний паркінг не користується великою популярністю, програючи стоянкам великих торгових центрів поряд.

Так виглядає вхід до підземного паркінгу, він же за сумісництвом велопарковка. Таких на площі є дві штуки, у інший вбудовано також газетний кіоск.

Довкола розставлено багато вуличних меблів. Є ось такі невеликі металеві крісла.

Сидіти зручно. Можна впіймати безпарольний міський вай-фай. До речі, якоїсь навали бомжів лавках немає. Поміж дерев постійно ходить прибиральник та збирає пале листя.

Загальний вигляд платанової алеї, висадженої три роки тому. Цікаво, як акуратно у орнамент плитки вплітається смужка дощоприймача.

З обох боків від входу є фонтани з вечірньою підсвіткою.

Прямо перед входу стоїть макет вокзалу.

По всій площі та всередині вокзалу викладено тактильну плитку, яка вказує напрямок до пішохідних переходів. До речі, всередині вокзалу з тою плиткою є казус - вона веде до зачиненої дверної секції і до того ж на її шляху стоїть рекламний банер-павук. Фотки, на жаль, не зробив.

Перехід. Біля вокзалу є одна зі станцій міського прокату велосипедів.

Повз вокзал по виділеній смузі проходять трамвайні та автобусні маршрути.

Ще пара фоток з середини вокзалу. Вихід на перон. Призначення штуки праворуч не зрозумів. Схоже на транспортер для сумок, але не бачив, щоби ним хтось користувався - всі тягнули валізи в руках.

Ну і ця розповідь була би неповною без невеликого екскурсу в історію площі. Дуже наочно всі зміни видно на цих супутникових знимках. Як видно, до реконструкції біля вокзалу росло кілька дерев і навіть був невеликий ставок, але більшість площі використовувалася для паркування. Після рекострукції площа стала повністю пішохідною. (Всі наступні фото вже не мої, взяті переважно звідси)

В'їзди до підземного паркінгу знаходяться по кутах будівлі.

В'їзд до паркінгу з вулиці Перонової.

За часів Німеччини перед центральним входом була велика клумба. (Наша привокзальна площа, схоже, так і застрягла у цій епосі)

Згодом клумба зникла і площа разом з вокзалом набули максимально унилого вигляду.

2010 року розпочалася реконструкція вокзалу та площі перед ним. Це фото вже за 2011 рік.

Зведення підземного паркінгу.

І нарешті фінальний акорд - укладка плитки та висадки дерев.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.