10 кращих громадських просторів, відкритих у 2015 році

Девелопери, що займаються розвитком громадських просторів, у 2015 році ставили собі завдання за трьома основними напрямками:

- здешевлення і полегшення систем експлуатації просторів. Звідси – стійкі і екологічні рішення: проникні покриття, системи відведення дощових вод, біодренажні канави, світлі поверхні мощення, які відбивають світло і перешкоджають перегріву.

- Підвищення кліматичного комфорту, тому майже в кожному вибраному об'єкті є навіси, тенти, елементи адіабатичного охолодження, тобто фонтанів, штучних ставків і озер.

- Багатофункціональність. Пішохідні простору включають не тільки місця відпочинку, але і майданчики для ігор, занять спортом, пікніків, ринків. У них однаково комфортно як веселій компанії, так і самотньому міському мрійнику.
 

Ці тенденції 2015 року виділила Яна Козак, аналітик російського Інституту медіа, архітектури та дизайну «Стрілка», та підготувала для вас список з 10 кращих громадських просторів, відкритих в минулому році. Огляд розмістив російський блогер та співкоординатор «Городских проектов» Ілля Варламов.

Ось десять найяскравіших проектів 2015 року, відповідають заданим критеріям і потенційно корисні для Москви.

1. Площа Берти Крегер
Гамбург, Німеччина
Автор проекту: relais Landschaftsarchitekten

Метою архітектурного бюро було створення громадського простору з затишною атмосферою, яке могло б стати символом всього кварталу. relais Landschaftsarchitekten вдалося зробити те, що зараз намагаються зробити в Москві: надати характеру багатофункціональності «втраченому» пустирю. Тепер тут є місце і для торгових лавок, і для прогулянок, і для відпочинку.

Центральна частина площі розділена сидячими острівцями, званими Sitztiden. Лавки мають різну висоту і нагадують хвилі, дерева ростуть прямо крізь них.

Від площі йде прохід до знаходиться поруч залізничної станції. Він так само, як і сама площа, викладений сірої бруківкою. Його поверхня перетинають світлі плавні лінії з бетонних плит, їх завдання – вказувати напрямок від вокзалу до суспільного простору.

 

2. Центральна площа в Еммен
Еммен, Нідерланди
Автор проекту: LandschaftsArchitekten Stadtplaner

Приклад грандіозної реконструкції всього центру міста. 26000 квадратних метрів стали новою визначною пам'яткою і найбільшим громадським простором Еммена. Раніше площа була заповнена автомобілями, але тепер вона призначена для пішоходів і велосипедистів, на ній велика кількість вуличних меблів.

Майданчик, вимощений натуральним каменем, дерев'яні навіси, зелені зони, незвичайне використання води, сонячна тераса і приголомшливе освітлення – ось головні особливості цієї площі.

Серед кращих проектів площа в Еммен виявилася за те, як цікаво і функціонально на ній використана вода. У північній частині площі знаходиться ставок, в якому висаджені декоративні водні рослини.

Довгим каналом він з'єднаний з центральною частиною площі. Тут вода розлита прямо по камінню, її глибина складає всього 15 см. Тут же знаходяться наземні фонтани. Гладка поверхня красиво відображає небо, будівлі та дерева.

 

3. Хафенпарк
Франкфурт, Німеччина
Автор проекту: Sinai

Хафенпарк – приклад вдалої трансформації індустріальної пустки в публічний парк. У 2012 році там з'явилася перша частина парку – «Цементні джунглі» – скейт і BMX-парк.

Але починаючи з 2013 року вздовж річки там почали з'являтися можливості для відпочинку і більш спокійних верств населення. Компанії Sinai вдалося переосмислити територію набережної: тут з'явилися розлогі гаї, тінисті сади, підняті озеленені плато.

Дивний приклад того, як поєднати агресивний тип спорту, поля з фітнес-обладнанням і спокійні зелені зони. Тут все та ж прихильність основним тенденціям 2015: проникні поверхні, які не потребують установок дренажу, і світлі покриття, що не нагріваються.

 

4. Торгова лінія і набережна
Район Ультимо, Сідней
Автор проекту: Aspect Studio

Відкриття оновленої набережної в районі Ультімо робить Сідней ще більш інноваційним та екологічним містом. The Goods Line – стратегічна сполучна ланка і важливе зелений простір для розвивається частині міста. Все організовано так, що місця під коворкінг, пікнік, ритейл або дитячий майданчик або тенісний стіл ретельно продумані і використовуються за призначенням.

Цей унікальний парк раніше являв собою залізничний коридор, який трансформували в зелену пішохідну артерію одного з найбільш густонаселених районів Сіднея. Це простір стало живою метафорою переходу від індустріального минулого до інноваційного та інформаційного майбутнього.

На набережній є можливість проводити різні заходи та фестивалі, вона створює почуття спільності в раніше покинутому просторі. Навмисно нелінійний дизайн створює велику кількість невеликих субпросторів, які можна використовувати для різних цілей.

 

5. Квартал Етьєн-е-Фош Барак
Ландау, Німеччина
Автор проекту: A24 Landschaft GmbH

The State Horticultural Show Landau 2015 – проект грандіозного перетворення 27 гектарів на загальний бюджет в 13 мільйонів євро. Він забезпечить основу для майбутнього розвитку нового житлового кварталу, для цієї ж мети на території колишніх військових об'єктів готують майданчики для відпочинку та занять спортом.

Ця територія примикає до природного заповідника Еденберг, тому всі заходи щодо її реконструкції спрямовані на збереження природного ландшафту і розумне його використання в рекреаційних цілях.

Величезна зелена зона вже зіграла свою роль у розвитку цього району. Їй вдалося привести до гармонії свіжовідбудовані житлові будинки та казарми. У центрі нового кварталу знаходиться ставок з безліччю водних рослин. Майданчик для спорту і відпочинку розташувалася на території колишнього вугільного складу.

Дизайн парку натхненний зрушеннями тектонічних плит в рифтової долині Верхнього Рейну: необроблені краї, розриви і розєднується камінь виглядають тут дуже естетично. І, звичайно ж, все потопає в зелені.

 

6. Кампус університету Монаша
Мельбурн, Австралія
Автор проекту: Taylor Cullity Lethlean Landscape Architecture

В епоху розвитку онлайн-навчання університетські кампуси стали ще більш значущими для викладачів і студентів. Алеї, газони, тераси та майданчики для різних активностей мають величезну кількість можливостей для навчання, спілкування та харчування. Архітектурне бюро постаралося створити в університеті Монаша благодатний грунт для обміну ідеями та соціалізації, розумового та фізичного розвитку.

У центрі кампусу тепер простір для проведення заходів і тераса для спокійного відпочинку на свіжому повітрі. Підлога центрального майданчика прикрашена великим графічним малюнком. Тут знаходяться майданчики для гри в баскетбол і настільний теніс.

Дороги і парковку перетворили на майданчик для прогулянок з водними об'єктами, яка створює реальне відчуття перебування в кампусі.

 

7. Порт Ольборга
Ольборг, Данія
Автор проекту: C.F. Møller Landscape

Середньовічний центр міста пов'язали з прилеглим до нього фьордом, який раніше був недоступний для пішоходів через інтенсивне транспортного руху і розташування тут промислової гавані. Те, що раніше було зворотною стороною міста, стало новим, привабливим центром.

 

Пристань перетворилася на бульвар для пішоходів і велосипедистів. Середньовічний замок Ольборна знову став центральною гаванню, тепер уже обрамленою зеленими зонами. На набережній з'явилися ступінчасті спуски до води, обладнані майданчики для торгівлі, ігор з м'ячем та прийняття сонячних ванн. Загалом, архітектори постаралися створити привабливий суспільний простір для різних верств населення.

Центральний майданчик для активного проведення часу – це ігровий простір, корисний для людей різного віку. Тут можна займатися чим завгодно: від пляжного волейболу влітку до катання на ковзанах взимку. Тут знаходиться кілька сталевих павільйонів, в яких зберігається спортивний інвентар і продається морозиво.

По сусідству з ігровою зоною знаходяться зелені насадження, пишні оазиси для спокійного відпочинку. Поруч з набережної розташований колишній криголам Ельбьерн, перетворений на плавучий ресторан.

 

8. Кампус Alumni Green Технологічного університету в Сіднеї
Сідней, Австралія
Автор проекту: Aspect Studio

UTS Alumni Green – найзначущий відкритий простір Міського кампусу Технологічного університету Сіднея. Він ділиться на три частини. «Зелена зона» – піднесена платформа з газоном, яка може бути використана для різних заходів і відпочинку. Фігурні межі зони використовуються як лавки.

«Центральна зона» – простір для збору студентів і відвідувачів.

І «садова зона» – оаза з дерев, зі столами, стільцями, розетками, барбекю та майданчиками для гри в пінг-понг.

Простір спеціально було розроблено так, щоб задовольняти найрізноманітніші потреби. Тут можна проводити концерти, показувати кіно, влаштовувати вечірки і пікніки.

 

9. Парк на даху будівлі
Осло, Норвегія
Автор проекту: OSLO Ontwerp Stedelijke en Landschappelijke Omgeving

На березі річки Доммел розташовано невисоку будову, а на даху якої – маленький парк. Це місце – вал Sint Jan, який був одним з чотирьох головних входів в укріплене старе місто. Тут були знайдені залишки воріт і стіни з середньовічного кругляка. Флангові стіни бастіону були частково відновлені і було зведено масивний дах на сталевих колонах. Він на півтора метра вище рівня вулиці і на ньому розбито суспільний простір.

Площа парку всього 700 квадратних метрів, але в ньому досить сидячих місць.

Він розташований на одному з вигинів Доммела, тому з майданчика відкривається широкий вид на обидва боки річки. Плитка, якою викладена майданчик, була виготовлена ​​спеціально для цього парку: за формою вона нагадує крижини.

Висаджені по периметру дерева створюють тінь і вкривають відпочиваючих від сторонніх очей. Килим з гравію дозволяє корінню дерев отримувати воду і повітря. Стовбури пофарбовані коричневим природним пігментом, який поєднується з іржавими конструкціями.

 

10. Парк Ulls hus
Уппсала, Швеція
Автор проекту: White Arkitekter

Бюро White спроектувало ландшафтну зону перед новим будинком Шведського аграрного університету в Уппсалі. Закритий внутрішній двір, алеї і кілька входів стали для нього основою. Рослинність відіграє тут провідну роль.

Великий двір – це колективний простір для відпочинку, зустрічей, повсякденному житті і святкових заходів. Майданчик покрито гравієм, його перетинають доріжки з великих гранітних плит. Гранітні канали вирівнюють гравій і відводять дощову воду. У центрі майданчика знаходиться мінімалістичний фонтан.

На південній стороні розташована тисовий огорожа, парковка для велосипедів і майданчик зі столами.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.