Тротуари з плит у Нью-Йорку

Тротуари у всіх районах Нью-Йорка, від Манхеттена до Бронкса, встелені бетонними плитами. Про це розповідє радник міського голови Одеси Сергій Дубенко на своїй сторінці у фейсбуку.

«Якщо для історичного центру Одеси такий варіант не годиться, то для інших спальних районів – те що треба. Довговічно, красиво, що не вкрадеш на укладанні: вартість плит та робіт з їх укладанні стандартні і легко підраховуються. Ремонт комунікацій при цьому відбувається шляхом підняття частини плит і укладанні їх же на колишнє місце по закінченню робіт. Колір плит при цьому, як ви можете помітити на фото, трохи відрізняється перший час.

UPD: Насправді ж, як вдалося з'ясувати завдяки нашим читачам, тротуари у Нью-Йорку просто заливають суцільним бетоном, але окремими секціями, встановлюючи опалубки. В результаті ж стики використовуються як водосточні желоби - а отже набагато менше калюж. Крім того, при демонтажу частини покриття менше шансів пошкодити ті ділянки, які не потрібно демонтувати. Також Стефан Машкевич, киянин, що на разі живе у Нью-Йорку, розповів про практику відповідальності за тротуари:

«Тротуари в США справді роблять з бетону, і це не завжди добре - бетон той тріскається. Є цікава деталь, принаймні у Нью-Йорку: тротуар не належить домовласнику, але той зобов'язаний підтримувати його у належному стані за власний рахунок. Якщо ж відмовиться - місто саме винайме "най-най-чеснішого" контрактора, який відремонтує тротуар  - а рахунок місто виставить домовласнику."

Сторінка компанії у Нью-Йорку, що здійснює бетонування тротуарів, з описом технології.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.