Львів планує змінити рух на 90 км магістральних вулиць

 

Львів планує отримати 37,8 млн євро кредиту та 2,5 млн євро гранту від Європейського інвестиційного банку на підвищення безпеки дорожнього руху – встановлення нових та реконструкцію старих світлофорів, будівництво велодоріжок, реорганізацію руху на ключових транспортних магістралях. Про це повідомив 3 листопада ZAXID.NET https://zaxid.net/hochemo_reorganizuvati_ruh_na_90_km_magistralnih_vulits_n1440613

3 листопада виконавчий комітет Львівської міськради надав ЛКП «Львівавтодор» функції замовника робіт з проектування та будівництва об’єктів у межах кредиту ЄІБ на безпеку дорожнього руху. Кредит ще мають погодити депутати міськради і Верховної Ради, однак рішення виконкому по суті дало старт процесу отримання Львовом коштів від європейського банку.

ZAXID.NET з'ясував, навіщо Львову багатомільйонний кредит і що можна зробити в місті на ці кошти.

Коли і на яких умовах Львів візьме кредит?

Як розповів ZAXID.NET керівник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор» Павло Сирватка, наразі остаточна сума кредиту від ЄІБ ще не затверджена, однак, за попередніми розрахунками, Львів планує отримати 37,8 млн євро в кредит на 20 років під 1,2% річних з пільговим періодом у 5 років, коли потрібно буде платити лише відсотки.

«Кредит під 1,2% – дуже вигідний для Львова. Це трохи менше, ніж інфляція. Тобто місто витрачає ті самі гроші, які би витратило за 20 років, тільки може втілювати проекти вже зараз і якісно, а не розтягувати роботи на роки», – наголосив він.

У разі погодження кредиту ще 2,5 млн євро ЄІБ може надати Львову додатково як грант.

Після отримання дозволу від виконавчого комітету «Львівавтодор» подасть документи до Міністерства фінансів та Мінінфраструктури для погодження кредиту. Остаточно затвердити кредит має Верховна Рада. За оптимістичними прогнозами, це може статися вже до кінця 2017 року.

«Перші будівельні роботи можна буде розпочати у 2018 році. Це ті речі, які вже є у вигляді проекту і чекають на фінансування. Решта проектів будуть втілюватися в наступні роки – до 2022 року», – розповів Сирватка.

Навіщо Львову цей кредит?

За даними поліції, у 2016 році у Львові сталося 5958 ДТП, у яких загинули 47 людей, а 956 – отримали травми. Згідно з розрахунками, від цих ДТП економіка Львова втратила 13,2 млн євро – це гроші на лікування постраждалих, ліквідацію наслідків аварій, а також непрямі втрати – вкладені у навчання загиблих кошти, втрати роботодавців тощо.

Павло Сирватка наголошує, що цю ситуацію необхідно виправляти, зокрема, і за допомогою інфраструктурних рішень та зміни організації дорожнього руху.

Перш за все, зазначає Сирватка, кредит допоможе покращити безпеку для всіх учасників руху. «Щоб цього досягти, нам треба покращити пішохідну та велоінфраструктуру. Якщо можна буде пройти пішки кілометр, імовірно, не всі будуть їхати цей кілометр на машині, відповідно зменшаться затори. Також кредит дозволить покращити доступність громадського транспорту», – пояснив він.

Очікується, що такі заходи дозволять зменшити кількість загиблих і потерпілих в ДТП на 20%. «Тільки завдяки цьому проект окупиться за 13 років», – наголосив Сирватка.

«Передбачувана користь від проекту для всіх мешканців міста – це економія часу в дорозі, який зараз витрачається в заторах, завдяки тому, що ми впорядковуємо перехрестя і вузькі місця, які зараз спричиняють затори. Також це зменшення кількості ДТП, яке дає місту економію на лікуванні постраждалих, ліквідації наслідків, зменшенні простоїв транспорту. І якщо в нас буде менше заторів, то у нас буде менше забруднення повітря», – додає Сирватка.

Що саме планують зробити у Львові на 40 млн євро?

У разі, якщо вдасться отримати кредит, «Львівавтодор» запланував облаштувати в місті кілька кільцевих транспортних розв’язок. Зокрема, планується будівництво кілець на перехрестях вулиць Стрийської – Наукової, Зеленої – Сихівської, Городоцької – Сяйво, Мазепи – Замарстинівської – Варшавської, повороті на Рясне-2, а також реорганізація руху на кільцевих перехрестях вул. Зеленої – Луганської та вул. Володимира Великого з вул. Княгині Ольги і з вул. Кульпарківською за принципом «раундебаут».

Синім кольором позначені вулиці, на яких планують реорганізувати рух; оранжевим – плани з будівництва нових кільцевих розв'язок; зеленим – плани реорганізації руху на існуючих кільцях; жовтим – будівництво велопішохідних мостів.

Планується також встановлення 20 нових та заміна близько 100 старих світлофорів. «Нам треба реконструювати близько 15 світлофорів на рік, адже зараз у нас є світлофори, встановлені ще у 1970-80-х роках, які постійно виходять з ладу», – пояснює Сирватка. Він також зазначає, що нові світлофори, які працюватимуть у режимі «зеленої хвилі», дозволять підвищити пропускну здатність вулиць і зменшити затори на 10%.

Планується також зміна організації руху на 42 ділянках, які визнанні місцями концентрації ДТП, та на основних магістралях, які у Львові часто закорковані. «Хочемо реорганізувати та впорядкувати рух на 90 км магістральних вулиць», – додає Сирватка.

За кошти кредиту заплановане будівництво 120 км велодоріжок, трьох велопішохідних мостів над залізницею на Підзамчі, між вул. Любінською і Городоцькою та між вул. Рудницького і Боткіна.

Заходи в межах кредиту також передбачають зменшення транзитного руху через житлові зони і двори, облаштування нових пішохідних зон, впорядкування паркування, організацію малого транспортного кільця навколо центру міста, встановлення електронних табло та розкладів руху на зупинках громадського транспорту й облаштування самих зупинок, заміну тролейбусної мережі на частинах вул. Стрийської та Зеленої.

За словами Сирватки, остаточного переліку всіх змін в організації руху в межах кредиту ще немає. Після отримання кредитних коштів «Львівавтодор» зможе розпочати проектування тих чи інших об’єктів. Тоді і буде відомо, на яких саме перехрестях встановлять світлофори, на яких зупинках з’являться інформаційні табло тощо.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.