Яким буде нове міське озеро Івано-Франківська

У квітні на території івано-франківського міського озера розпочалися масштабні будівельні роботи, про це розповідає Westnews. Міська влада всерйоз націлилася до непізнаваності реконструювати найпопулярнішу відпочинкову зону міста. Міський голова Руслан Марцінків назвав це «одним із найграндіозніших проектів на його пам’яті».

Westnews розпитали директора Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою (розробника проекту) Михайла Смушака про деталі масштабної реконструкції міського озера.

Один із найграндіозніших проектів

«Початок робіт абсолютно не пов’язаний із Днем міста. Він пов’язаний із тим, що були проведені закупівлі через систему ProZorro, після чого нам потрібно були витримати певні терміни», –  пояснює Михайло Смушак.

Загалом, ідея полягає у тому, що повинна бути єдина відпочинково-рекреаційна зона, яка буде цікавою для туристів і починатиметься від центра міста.

«Люди можуть іти по зеленій вулиці Шевченка до самого парку і потім до озера. Ідея в тому, щоб ця зона працювала як туристична принада, цікавинка нашого міста», – каже головний комунальник Івано-Франківська.

Вулиця Шевченка як спільний простір

Мешканців вулиці Шевченка найбільше цікавить порядок руху на одній із найстаріших частин міста. Люди поділилися на два табори – тих, хто підтримує повністю пішохідну вулицю, і безпосередньо автовласників, яким у випадку повного перекриття вулиці банально не буде де паркуватися.

Тим не менш, у міській владі, схоже, знайшли компромісне рішення.

«Її (вул. Шевченка – ред.) друга частина є пішохідною зоною. Там немає транзитного руху автомобілів – вона є перекрита від вулиці Гординського та в районі ПНУ. Є лише доїзд з вулиці Крука.

Пішохідна вулиця передбачає можливість для її мешканців доїхати до своїх осель та поставити автомобілі. Тобто, можна заїхати з Крука, можна заїхати з вулиці Червоного Хреста і припаркувати свої автомобілі. Але транзиту там немає», – каже Михайло Смушак.

Що стосується іншої частини вулиці, то її планували як спільний простір для автомобілістів, велосипедистів та пішоходів.

«Якщо ми ці автомобілі звідти забираємо, то повинні надати автовласникам альтернативні місця для паркування. Адже в нас там немає паркінгу, тож це буде створювати дискомфорт. До того ж там буде готель. Зараз проводиться реконструкція готелю «Дністер», туди вкладаються великі кошти. Під готелем мала б бути парковка», – каже пан Смушак.

Нині проблема полягає у тому, що люди паркують машини по всій ширині вулиці. У міській владі обіцяють швидко це вирішити за рахунок встановлення стовпців.

Нове озеро

Навколо озера планують створити три зони. Перша  – пішохідна, вона буде облаштована з безшовної сірої бруківки. Друга зона буде створена для бігунів.

«Це буде спеціальне поліуретанове покриття – м’якенька поверхня, зручна для бігу», – зауважує Михайло Смушак.

Третя зона – велодоріжка.

«Дуже багато людей обурювалися – як це велодоріжка? Насправді, це буде зона для скейтбордистів, для діток, які люблять кататися на роликах. Ця доріжка буде з асфальту», – пояснює головний комунальник міста.

«Також там буде озеленення, лавочки, відповідно смітники, будуть висаджені нові дерева. Старі насадження будуть зрізані, оскільки більшість з них знаходяться в аварійному стані», – додав він.

Окрім цього, планується облаштування пляжної зони з майданчиками для волейболу, пляжного футболу та тренажерів.

 

За це відповідатиме КП «Центр розвитку міста та рекреації».

«Я думаю, що після реконструкції ми не впізнаємо озеро. Це буде окраса міста», – каже Михайло Смушак.

Усі витрати на будівельні роботи покриваються з міського бюджету. Загальна їхня вартість склала 16 млн 777 тисяч гривень. Реконструкцію озера планують завершити до кінця року.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.