Закупівля вживаних трамваїв у Європі - досвід і можливості

Придбання бувших у використанні трамвайних вагонів для якнайшвидшого підвищення рівня надання транспортних послуг КП «Київпастранс», а також зниження витрат на електричну енергію.
В даний момент КП "Київпастранс" робить ставку на реконструкцію вагонів що в нас експлуатуються за рахунок використання вживаних вагонів із Чехії в якості донорів. Але ці вагони не відповідають сучасним потребам громадян в якості перевезень. Так низька лінія вікон робить некомфортним поїздку пасажирів що стоять, окрім того ці вагони не проходять модернізацію. Це призводить до того що кожен трамвайний вагон витрачає на 40% більше електроенергії ніж вагон що пройшов модернізацію. Таким чином капітальні ремонти не підвищують якість перевезень, та не збільшують ефективність рухомого складу.
 
Враховуючи моральну застарілість (використання старої системи керування двигунами) та зношеність трамвайних вагонів, високу вартість нових (1 одиночний вагон – орієнтовно 15 млн грн, зчленований – 26 млн грн), а також високу вартість модернізації трамвайного вагону (близько 3,5 млн грн) єдиним виходом для швидкого покращення ситуації в трамвайному парку є придбання модернізованих вживаних вагонів у містах Європи.
 
Так, в місті Берлін є відсторонені 25 вагонів типу T6A2M, що пройшли модернізацію. 30 таких вагонів експлуатує місто Дніпропетровськ на центральному маршруті №1 з 2013 року. Ще 6 таких вагонів в 2011 році були продані з Берліну в місто Норрчепінґ (Швеція), для тимчасової заміни вагонів що вичерпали свій ресурс. 
 
 
 
 
Крім цього, у місті Мішкольц відсторонені 10 двохсторонніх зчленованих вагонів Tatra KT8D5 які не пройшли модернізацію, але обладнані більш сучасною тиристорно-імпульсною системою управління TV3 що також економить електроенергію і вже знайома нашим трамвайним депо по трамвайним вагонам Т-3М (T6B5).
 
Також в місті Прага почали відставляти від перевезень вагони Tatra T6A5, що є дуже близьким аналогом до наших вагонів Т-3М (T6B5).
 
Наведені вище вагони мають високу лінію вікон, комфортний салон та найголовніше - більш сучасні системи керування двигунами що дозволить Київпастрансу економити електроенергію.
Окрім того є можливості закупати модернізовані вагони типу Т3, але вони як вказано вище мають низьку лінію вікон, тому ліпше розглядати більш сучасні зразки.
 
Міста України досить активно закуповують саме модернізовані вагони. Для прикладу цього року 11 модернізованих вагонів типу Т3М.0 було закуплено містом Миколаїв, також 14 трамвайних вагонів типу Т3А з Риги було розподілено між містами Одеса (10 шт), Миколаїв (1 шт) та Харків (3 шт). Всі ці вагони мають імпульсні системи керування двигунами, що економлять електроенергію.
 
Також Харків оголосив тендер на 14 капітальних ремонтів вагонів, з яких 9 пройдуть модернізацію з встановленням ТІСУ. За останні 10 років Дніпропетровськ закупив близько 100 вагонів типу Tatra T6A2M, Tatra T4D-MT, Tatra T3DC2, Tatra T3DC1, Tatra T4DM що проходили модернізацію. Завдяки цьому Дніпропетровськ має значно меньші витрати на 1 км пробігу рухомого складу. 
 
Згідно даних корпорації Укрелектротранс Дніпропетровський ЕТ має показник витрат на 1 км пробігу трамваїв 16,46, а Київпастранс 22,00! Різниця дуже суттєва. Окрім того, закупівля вживаних модернізованих вагонів дозволить КП "Київпастранс" організувати нові маршрути, та поліпшити комфортабельність перевезень пасажирів.
 
 
 
Фото - Андрей Янковский, sansanich, Santehnik с сайта transphoto.ru

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.