Як виглядає перше в Україні інноваційне містечко UNIT.City

6 квітня в місті Києві, за адресою вул. Сім'ї Хохлових, 8 відбулася презентація першої частини масштабного проекту UNIT.City. AIN.UA представив  ексклюзивний фоторепортаж тієї частини UNIT.City, яка вже готова прийняти перших резидентів. Як говорить керуючий партнер парку Максим Яковер, це не традиційний технопарк. «Це місто в місті, потенційне місце осередку креативної економіки країни. Проект такого масштабу для України - абсолютно унікальний досвід », - заявив він. Наскільки його слова відповідають реальному стану речей? 

Щоб стати керуючими партнерами UNIT.City, Максиму Яковер і Максиму Бахматову довелося залишити ВДНГ, державний об'єкт, який вони успішно декоммунізували. 

«Ми вийшли з ВДНГа, тому що зрозуміли, що витратимо дуже багато часу на незрозумілий результат через те, скільки всього незрозумілого відбувається в законодавчому полі, а тут за цей же час ми вже закінчимо все будівництво. Це приватний бізнес і територія, і ми можемо робити тут все, що завгодно, виходячи з того концепту, який зараз допрацьовуємо і покращуємо », - прокоментував Максим Бахматов.

Вкладення в проект плануються чималі: за чотири роки його головний і єдиний інвестор Василь Хмельницький має намір витратити на UNIT.City до $ 200 млн. «Такі проекти в світі прийнято називати інноваційними парками. Але ми хочемо створити в Україні щось більше - ціле інноваційне містечко, яке стане унікальною екосистемою для компаній, що працюють в сфері високих технологій і креативних індустрій», - заявив він.

Мета проекту UNIT.City - об'єднати в собі освітні, бізнес, культурні, медичні, спортивні та розважальні об'єкти, щоб надати малому і середньому інноваційному бізнесу доступ до всього необхідного для швидкого розвитку інфраструктури та експертизи на одній території. 
 
Місто в місті
 
Поки в UNIT.City відкрито п'ять об'єктів. За оцінками Бахматова, це приблизно 2% майбутнього містечка, який займе близько півмільйона метрів квадратних.
Втім вже перша черга UNIT.City справляє досить сильне враження. Територія нагадуює знамениті кампуси Google, Apple та інші кремнієві гіганти.
 
 
Загальна територія майбутнього інноваційного містечка  - близько 25 га старого київського мото-заводу, який планують забудувати повністю. Будівництво триває і сьогодні - робота кипить відразу за будівлею бізнес-кампуса.
 
 
А поки команда UBIT показала те, що вже готове. На 4000 квадратних метрах розмістився бізнес-Кампус, спортивний комплекс, безкоштовний для резидентів, і кафе.
 
 
 
 
Ще 3000 кв. м займає безкоштовна школа програмування UNIT.Factory. Це основний освітній елемент містечка, з якого, власне, і починався UNIT.City. Також тут знаходиться ще один освітній проект Bionic University (навчання стартувало ще 1 березня).
 
 
 
 
Для кого будують UNIT.City
 
Центр розвитку креативного підприємництва, як бачить його партнери, розрахований, перш за все на представників креативного підприємництва: невеликі українська і міжнародна продуктова компанія, R & D-центри, стартапи.
 
 
Дзеркальне будівля - це перший, але не останній на території містечка бізнес-кампус. На сьогодні в ньому оселилися вже 25 резидентів, серед яких відомий український стартап Concepter, компанії Forland, SmartFarming, об'єднання Привіт Tech Офіс Україна, дві лабораторії: віртуальної реальності (Sensorama) і 3D-прототипування (FabLab Fabricator).
 
 
Інфраструктуру для резидентів надає партнер UNIT.City - Центр розвитку технологічних компаній (Technology Companies Development Center, TCDC). Це проект, діяльність якого спрямована на технологічні трансформації компаній-резидентів. TCDC допомагає їм з пошуком ідей, талант-менеджментом, формування команд. Партнерами проекту виступили Києво-Могилянська бізнес-школа та Hi Tech Office Ukraine.
 
 
Concepter переїде в UNIT.City в травні і займе в бізнес-кампусі цілий поверх. «Ми вибрали UNIT.City тому, що тут всі умови для компаній, які створюють інновації в Україні і продають їх на весь світ. Ми познайомилися з цими хлопцями, почули їх бачення - воно схоже з нашим, дізналися, хто тут буде разом з нами. Приїхали, подивилися, і нам тут сподобалося», - розповів співзасновник і СОО Concepter Олег Маленков.
 
 
Резидентами UNIT.City стане і українське креативне агентство Fedoriv, яке, до речі, займається розробкою бренду, комунікаціями і дизайном для UNIT.City.
 
 
«Ми розуміємо, що є ряд інструментів, з якими ми хочемо працювати, але не вміємо - мова йде не про класику, типу SMM, а про якісь експерименти.. Тому ми вирішили окремо напрямок Діджитал і зробити тут Fedoriv Digital Lab, в рамках якого будемо такими експериментами займатися», - розповів засновник і головний виконавчий директор агентства Андрій Федорів.
 
 
Стартовий офіс Fedoriv в UNIT.City займе до 150 кв. м. «Ми плануємо, що це буде не класичний офіс, в якому люди будуть приходити, сідати за столи і працювати  - це буде, як у випадку з Fedoriv Hub - мультифункціональний простір. Fedoriv Hub довів, що це виправдано і дає дуже хорошу історію. В «Арені» у нас вже 1000 кв. м, і ми будемо продовжувати нарощувати там потужності, а тут будемо розвиватися паралельно», - поділився він.
 
 
Федорів також додав, що агентству важливо бути присутнім в UNIT.City, щоб залишатися інноватором в своїй сфері. «Клієнти розділилися на дві категорії: ті, які вже в майбутньому або в нього прагнуть, і ті, які знаходяться в традиційних категоріях. Ми можемо працювати як з компаніями, які займаються сиром або алкоголем в Україні та Білорусі, так і зі стартапом, який юридично перебуває в Німеччині з орієнтацією на ринок Швейцарії - але ментально це дуже різні компанії. Тому нам потрібно, щоб швидкість наших внутрішніх змін в агентстві була швидше, ніж швидкість зовнішніх змін», - пояснив Андрій.
 
 
 
Як влаштований бізнес-кампус UNIT
 
Бізнес-кампуси працюють в форматі клаб-офісів, за принципом шеринга: «Уяви, у тебе невелика компанія на 10 осіб, і по суті все, що тобі потрібно - невелике приміщення, а вся інша офісна інфраструктура - мітинг-руми і т.п . - тобі весь час не потрібна. Тому ти ділиш її з іншими компаніями. За таким же принципом працюють WeWork », - пояснив Макс Яковер.
 
 
Принцип шеринга - одна з основних ідей організації бізнес-кампусу в UNIT.City, тому важливо не стільки те, як тут влаштовані офіси, а те, хто в них в'їжджає. «Закінчується ремонт - і до нас в'їжджає Fab Lab. Це означає, що в UNIT.City можна буде прототипувати», - пояснює Яковер. Відповідно, присутність Sensorama дає резидентам доступ до своєї VR- і AMR-лабораторії.
 
 
 
Що далі
 
До кінця 2017 року на території UNIT.City обіцяють відкрити ще 20 000 кв. м під бізнес-кампуси. І якщо перші об'єкти UNIT.City - це реконструйовані будівлі мотозаводу, то нові будуються з нуля. Тут будуть високі стелі, спеціальна вентиляція, необхідна для хардверних лабораторій та інші конструктивні рішення з урахуванням вимог майбутніх резидентів.
 
 
Перша будівля другої черги вже наполовину готова - будівництво планують закінчити в червні. На перших двох поверхах тут розміститься великий коворкінговий простір, на третьому клаб-офіси.
 
Поруч закладають фундамент ще одного об'єкту,  більш масштабного. За словами Максима Яковер, це буде величезний семиповерховий кампус на 11 000 кв. м. Старі будівлі мотозаводу знесуть, на їх місці побудують ще кілька об'єктів, які будуть готові орієнтовно в листопаді і січні наступного року.
 
 
«Все це буде готово за наступні 12 календарних місяців. Зараз ми ведемо переговори з тими, хто стане резидентами на цих площах. Охочих багато, одна будівля вже повністю продана під оренду », - заявив Яковер.
 
 
У планах UNIT.City стати основним місцем дислокації креативного класу українців, особливо, що мають відношення до IT, що робить його по суті конкурентом для таких проектів, як «Часопис». Але Яковер, будучи власником «Часописа», про це не переживає.
 
«У «Часописі» у мене є керуюча команда, а тут я - керуюча команда. Ми будемо конкурувати, але це абсолютно різні масштаби. «Часопис» - це прекрасне місце в центрі Києва, а тут ми будуємо місто! Точно так само ми не переймаємось  з приводу Creative Quorter, ми бажаємо їм успіхів і готові співпрацювати з усіма», - пояснив він.
 
Куди дивиться уряд
 
За оцінками Хмельницького, UNIT.City допоможе створити до 15 000 високооплачуваних робочих місць, і надасть талановитій молоді можливість самореалізації в своїй країні, тим самим припинити відтік мізків за кордон.
 
 
Подібні амбіції і добрі наміри, зрозуміло, не могли не привернути увагу вищих державних чинів. У день відкриття UNIT.City на території містечка був присутній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Він особисто проінспектував об'єкти і заявив, що уряд буде створювати всі умови для розвитку інноваційного містечка.
 
 
А поки в UNIT.City люди просто працюють. Попереду багато цікавих анонсів, обіцяє Яковер.
 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.